Muhasebe – Evrakları Muhasebeciye Bırakın

Uygun fiyatlarla muhasebe hizmeti alın

Almanya’da işletme sahipleri, finansal yönetimlerinin doğru ve etkili bir şekilde yapılmasını istiyorlar. Ancak, Almanya’nın karmaşık muhasebe yasaları, işletme sahipleri için muhasebe işlerinin yürütülmesini oldukça zor hale getiriyor. İşletme sahipleri, zamanlarını ve enerjilerini işletmelerini büyütmek ve geliştirmek için harcamak istedikleri için, muhasebe işleri ile uğraşmak yerine, bu işi profesyonel bir muhasebe firmasına bırakmayı tercih ediyorlar.

Bizim muhasebe hizmetimiz, Almanya’daki işletme sahiplerine finansal yönetimlerinde yardımcı olur. Hizmetlerimiz, yasal gereklilikleri karşılar ve şirketinizin finansal sağlığını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Aşağıdaki hizmetlerimizi sunuyoruz:

Muhasebe hizmetleri: Gelir tablosu, bilanço ve nakit akışı dahil olmak üzere finansal raporları hazırlıyoruz. Ayrıca, yasal vergi beyannamelerini ve vergi hesaplamalarını da yaparız.

Muhasebe danışmanlığı: İşletmenizin finansal yönetimini optimize etmek için size tavsiyelerde bulunuruz. Ayrıca, finansal raporlama ve işletme performansınızı iyileştirmek için stratejiler öneririz.

Bordro hizmetleri: Personel bordrolarını hazırlarız, sigorta primleri ve vergi ödemeleri gibi yasal işlemleri takip ederiz.

Vergi danışmanlığı: Yasal gereklilikleri karşılamak için size vergi danışmanlığı hizmeti sunarız. Ayrıca, finansal raporlama ve işletme performansınızı iyileştirmek için stratejiler öneririz.

Bizim muhasebe hizmetimiz, Almanya’daki işletme sahiplerinin finansal yönetimlerinde profesyonel bir yardım sağlar. Finansal konularda endişelenmenize gerek kalmadan, işinize odaklanmanıza olanak tanır. Almanya’da iş yapmak için hazırlanırken, muhasebe hizmetlerimizden yararlanarak siz de işletmenizin finansal sağlığını koruyabilir ve büyütebilirsiniz.

Muhasebe Basit

 • 40 faturaya kadar
 • Aylık değerlendirme
 • BWA

 • Toplam ve bakiye hizmetleri

 • Borçlu Hizmeti
 • Giden faturaların tahsisi ve kaydı
 • Tüm alacakların mutabakatı
 • Alacaklı hizmetleri
 • Gelen faturaların tahsisi ve kaydı
 • Tüm borç alacaklarının mutabakatı
 • Hesap özetlerinin muhasebeleştirilmesi ve kaydedilmesi

Yardıma ihtiyacın mı var?

Hemen formu doldurun ve uzmanımızdan ücretsiz randevu alın.

Muhasebe için Sıkça Sorulan Sorular

Kurulduktan hemen sonra Muhasebe kurulmalıdır. Açılış bilançosu kaydedilecek ilk belgedir ve her zaman kuruluş noter tarihine tarihlendirilir.

Yeni bir kurucu olarak, vergi dairesi aksini söylemediği sürece, normalde aylık avans satış vergisi beyannamesi vermekle yükümlüsünüz. Üç aylık veya yıllık raporlama daha sonra da mümkündür. Bu seçenek, şirketinizin cirosuna ve sorumlu vergi dairesinin değerlendirmesine bağlıdır.

Burada Vergi Dairesi, sizin için gereksiz ek masraflara yol açacak gecikme veya gecikme ek ücretleri belirleyebilir.

Burada da Vergi Dairesi tarafından gecikme veya gecikme ek ücretleri ve ek para cezaları belirlenebilir. Uzun bir gecikme durumunda, Vergi Dairesi vergi matrahının bir tahminini yapar. Bu tahminler her zaman vergi Mükellefinin zararına açıktır.

 • Şirket Ana Sözleşmesi
 • Kimlik Kartı veya pasaport fotokopisi
 • Ticari kayıt
 • Noter tasdikli kuruluş Sözleşme
 • Ticaret Sicil belgesi, Ticaret Sicil kaydı
 • Vergi başvuru formu
 • Vergi numarası
 • KDV Kimlik Numarası (mevcut olduğunda)
 • Başlangıç ve bitiş bakiyesi ile aylık banka ekstresi (banka bakiyesini kontrol edebilmek için hesap hareketleri olmadığında da gereklidir)
 • Hesap defteri ve ilgili belgeler (varsa)
 • Giriş faturaları
 • Çıkış faturaları
 • Seyahat Masrafları, Seyir Defteri
 • Diğer destekleyici belgeler (örneğin, catering makbuzları, Makbuzlar, yakıt makbuzları, Bordro günlüğü, kredi kartı ekstreleri, kira veya kredi sözleşmeleri)
 • KDV ön kayıtlarının yapılması ve KDV ön ödemelerinin ödenmesi için son tarih, vergi dairesine yapılan başvuru üzerine bir ay uzatılabilir (§46 UStDV).

  Önemli: aylık satış vergisi öncesi kayıt yaptırmakla yükümlü olanlar, kalıcı süre Uzatmasını yalnızca vergi dairesine özel bir avans ödemesi şartı altında alırlar.Özel avans ödemesi, bir önceki yılın satış vergisi avans ödemelerinin toplamının onbirinci kısmıdır. Özel avans ödemeniz, daha sonraki satış vergisi avans ödemesine göre faturalandırılacaktır.

  Muhasebe müşterileri için bilgi: Eğer kalıcı bir süre uzatma alırsanız, vergi Danışmanı ortağımız 8p digital GmbH, verilerinizi bir sonraki ayın 10’una kadar gerektirmez.

 • Yeni bir kurucu olarak, aylık satış vergisi ön kayıtlarının sunulması ve böylece zamanında, aylık bir muhasebe yapılması gerekmektedir. KDV öncesi kayıt için son tarih her zaman bir sonraki ayın 10. günü veya bu süre Uzatıldığında bir ay sonrasıdır. Bir süre uzatma için önce başvuru yapılmalıdır.

  Örnek:

  Ocak satış vergisi bildirimi

  Vergi dairesine teslim süresi

  süresi Uzatılmamış: 10 Şubat

  uzatma süresi: 10 Mart

AB Danışmanlık size bildirimin transfer protokolünü verecektir. Bundan sonra, mesajı kendiniz yapmak zorunda değilsiniz.

 1. Olasılık: mevduatlar kredi olarak kabul edilir, yani siz ve şirket arasında imzalanan bir kredi sözleşmesine ihtiyacınız vardır.
 1. Olasılık: mevduatlar, ana sermayenin artırılmasına hizmet eden Sermaye rezervi olarak kaydedilir (§ 272 par. 2 HGB)

Hissedarların basit özel mevduatları ve geri çekilmesi, Anonim şirketlerde mümkün değildir.

Eksik makbuz: Makbuzların gider olarak doğru bir şekilde kaydedilebilmesi için Yedek bir makbuz alması gerekir. İki seçeneğiniz var:

Tedarikçiden fatura kopyası talebi (KDV indirimi mümkündür)

Teslimat veya hizmeti gösteren kendi makbuzu (giriş Vergisi indirimi mümkün değildir)

Ayrıca Masrafların Muhasebeleştirilmesinden de vazgeçebilirsiniz. O zaman kanıt gerekmez. Bu seçeneği seçerseniz, harcamalar indirilemeyen işletme giderleri olarak kaydedilir, yani karı artırırsınız veya yıllık finansal tablolardaki zararı azaltırsınız. Kar artışı durumunda, şirketinizin vergi yükü de artar.

Evet, bu, belgelerinizi uygun formatta göndermemeniz, destekleyici belgelerin eksik olması veya düzeltilmesi gerektiğinde mümkündür. Bu durumlarda, Muhasebe sabit fiyatıyla çok iyi fiyat/performans oranı artık elde edilemez. Bu nedenle ekstra masraflar Faturalandırılır. Ayrıntılı bir genel bakış 8P digital GmbH genel şart ve koşulları’nda bulunabilir.

Yıllık cirosu düşük olan işletmeler, vergi dairesine Küçük İşletme kuralının uygulanması için başvurarak satış vergisinden muaf tutulabilir.

Gereksinimler:

Brüt yıllık gelir geçen yıl 22.000 Euro’dan az (2019 sonuna kadar 17.500 Euro)

Planlanan Brüt yıllık ciro cari yılda 50.000 Euro’dan az

Vergi indirimleri hesaplanamaz

Küçük İşletme Yönetmeliği Bireysel girişimciler, serbest çalışanlar, kişisel ortaklıklar (ör.GbR) ve anonim şirketler (ör. ug, GmbH) tarafından kullanılabilir. Özellikle başlangıç aşamasındaki girişimciler veya kendileri gelir üretmeyen Holding şirketleri için uygundur.

Kişisel Destek Alın