Federal ihracat kredi garantileri (sözde Hermes garantileri), on yıllardır dış ticareti teşvik etmek için önemli bir araç olmuştur. İhracatçıları ve bankaları ekonomik ve politik nedenlerden kaynaklanan ödeme temerrütlerine karşı korurlar. Teminat kapsamı, üretimden teslimata ve son taksit ödemesine kadar tüm katma değer zincirini kapsar.

Bir ihracat kredisi garantisinin kabul edilmesiyle, ödememe riski büyük ölçüde Federal Almanya Cumhuriyeti’ne aktarılır. Bunun için sigortalılar risk-yeterli bir prim (ücret) öderler. Hasar durumunda, federal hükümet, kapsanan talep miktarında onları tazmin eder.

İhracat kredi garantileri, risk yönetimi ve finansmanında merkezi bir rol oynamaktadır. Federal hükümetin birinci sınıf kredi notu sayesinde kredi riski azalır. Bunun finansman koşulları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Çoğu durumda, Hermes garantileri, bir işlemin bankalar tarafından finanse edilmesini sağlar.

Federal ihracat kredisi garantileri, genel olarak Almanya’da yerleşik tüm ihracat şirketleri ve ihracat finansmanı bankaları için geçerlidir – şirketin veya karşılanacak siparişin büyüklüğüne bakılmaksızın. İhracat kredisi garantisinin üstlenilmesinde belirleyici olan, promosyona uygunluk ve riskin işlem açısından haklılığıdır.

Diğer şeylerin yanı sıra Almanya’da istihdam sağlamaya ve istihdam yaratmaya ve yeni satış pazarları açmaya hizmet eden teslimatlar ve hizmetler desteğe değer olarak kabul edilir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) işletmeleri özellikle desteğe değer.

Risk açısından kabul edilebilirlik, teminat başvurusunda bulunulan ihracat işleminin hasarsız bir şekilde işlenmesine ilişkin gerçekçi bir beklenti olduğu anlamına gelir.

Federal hükümetin ihracat kredisi garantileri, özel kredi sigortacılarının sunduğu hizmet yelpazesini tamamlar. Özel sektörün buna karşılık gelen veya yeterli bir sigorta yelpazesi sağlamadığı durumlarda devreye girerler. Sonuç olarak, federal hükümetin işi, yükselen ve gelişmekte olan ülkelerde teslimatları ve hizmetleri güvence altına almaya odaklanıyor.

Kayıt Ol

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için abone olun

Kişisel Destek Alın

Şimdi Ara 0212 909 88 29