Almanya’da kendi kasap dükkânınızı açmak ister misiniz? abdanismanlik.com bir kasap olarak işe başlamayla ilgili en önemli soruları açıklığa kavuşturuyor: usta bir zanaatkâr olmak hakkında bilmeniz gereken her şey, iş planınız için fikirler, kasap ticaretindeki iş modeliniz için ipuçları ve çok daha fazlası.

İçindekiler

 • Gereksinimler
 • Almanya’da Ustasız Kasap Dükkanı Kuruluş
 • İş Modeli
 • Yasal Şekli
 • Kayıtlar

Almanya’da Serbest Çalışan Kasaplar İçin Mesleki Gereklilikler

Almanya’da El Sanatları Kanunu’na göre, kasaplar hala usta zanaatkâr yükümlülüğü olarak adlandırılan lisansa tabi ticaretin bir parçasıdır. Kendi kasap dükkânınızı açmak istiyorsanız, bir işletme lisansına ihtiyacınız vardır. Serbest meslek sahibi olmanın geleneksel yolu, usta okuluna ve ardından bir usta kasap sınavına katılmaktır.

Almanya’da Ustasız Kasap Dükkânı Açmak Mı?

Almanya’da ustalık belgeniz olmadan bir kasap dükkânı açmak istiyorsanız, aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

 • İşletme müdürü olarak bir kasap ustası tutarsınız
 • § 7b HwO (“eski tüccar yönetmeliği” olarak anılır) uyarınca bir kullanım hakkına sahip olursunuz
 • § 8 HwO uyarınca istisnai bir izin için başarıyla başvurduysanız

Almanya’da Kasap Dükkânı Açılışı: Bilgi, Planlama Ve İş Konsepti

Muhtemelen birkaç yıldır kasap ve kasap olarak çalışıyorsunuz ve işletme süreçlerine ve endüstrinin inceliklerine aşinasınız. Bununla birlikte, usta bir kasap olarak serbest meslek sahibi olmak sizden ek beceriler gerektirir: vergi, muhasebe, insan kaynakları, satış, pazarlama ve organizasyon konularında girişimcilik bilgisi edinin. Seminerler, ileri eğitim kursları ve uzmanlık literatürü, bir iş kuranlar için çok çeşitli giriş seviyesi fırsatlar sunar. Ne kadar hazırlıklı olursanız, o kadar çok tuzaktan kaçınabilirsiniz.

Almanya’da Kasaplık Ticaretinde Başarı: Bir İş Fikri Bulun Ve Uygulayın

 • Güven kasabını ne yapar? Ucuz indirimli et ürünleri ve süpermarketteki et tezgâhları bağımsız kasaplarla rekabet ediyor. Uzun vadede toptan ticaretin fiyatlarına ayak uydurmanız imkansız olduğundan, iş başlangıcınız için iyi düşünülmüş bir stratejiye ihtiyacınız vardır. Kasap dükkânınız, müşterileri sürdürülebilir bir şekilde bağlayan benzersiz bir satış noktasına sahip olmalıdır. Benzersiz iş fikrinizi formüle edin ve iş planınızı onunla uyumlu hale getirin. Bunlar ve kendi düşüncelerinizle bir konsepte yaklaşabilirsiniz:
 • Hedef grup: Et uzmanları, beslenme bilincine sahip kişiler, yüksek gelirliler, restoran işletmecileri, kulüpler
 • Konum: işlek cadde, ana trafik arteri, alışveriş pasajı, haftalık pazarlarda mobil satışlar
 • Müşteri hizmetleri: danışmanlık becerilerine ve kişisel müşteri sadakatine sahip güler yüzlü uzman personel
 • Kalite: organik kalite, bölgesel et tedarikçileri, şeffaf menşe
 • Ek hizmetler: parti servisi veya ikram, günlük spesiyaliteler içeren sıcak bar, hobi aşçıları için kurslar, soslar, yemek kitapları vb.
 • Pazarlama: İndirim sistemleri, sezonluk hediyeler, tavsiyeler için ödüller, etkinlik planlayıcıları ile iletişim ağı vb.

Bir sonraki adımda, planladığınız yerde mevcut pazarda kendinizi nerede konumlandırmak istediğinizi düşünün.

Almanya’da Gmbh, UG Veya Şahıs Şirketi Olarak Kasap Dükkânı: Yasal Formunuzu Seçin

Almanya’da kendi kasap dükkânınızın sahibi olma hayalinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle hangi yasal formun şirketinize uygun olduğuna karar vermelisiniz. Sektördeki start-up’lar için yaygın yasal biçimler GmbH, UG veya şahıs şirketidir. Seçiminizi yaparken, bireysel yasal biçimlerin vergilendirme açısından da farklılık gösterdiğine dikkat edin.

Olası yasal biçimler hakkında daha fazla bilgi edinin:

Tabii ki, kullanabileceğiniz başka yasal biçimler de var.

Almanya’da Başlangıç ​​Aşaması: Serbest Çalışan Kasaplar İçin Kontrol Listesi

İşletme ruhsatı ve zanaat kartı ile başlangıç ​​aşamanızın ilk adımı tamamlanmış olur. Kasap dükkânınızın açılmasından önce önemli olan diğer aşamaları kurucu kontrol listesinden okuyabilirsiniz:

Almanya’da Ticaret Siciline Kayıtlı Kasap Dükkânı

Ticaret sicili, bir sicil mahkemesi alanındaki tüm tacirlerin bir rehberidir. Bir GmbH veya UG (sınırlı sorumluluk) kurmak istiyorsanız, şirketinizi ticaret siciline kaydettirmelisiniz. Şahıs şirketi olarak ayrıca kayıt olmanız gerekmektedir.

Almanya’da Bir Kasap Dükkânını İşletme Olarak Kaydedin

Kasap ticareti için işletme ruhsatı size kendi kasabınızı veya mezbahanızı kurma hakkı verir. Hangi yasal yolu seçerseniz seçin, yerel ticaret ofisinizden bir ticaret ruhsatına ihtiyacınız vardır. İşletme kaydının ardından vergi dairesi vergi kaydı için sizinle iletişime geçecektir. Vergi numaranızı alır almaz fatura kesebilirsiniz.

Almanya’da El Sanatları İçin HWK Üyeliği

Lisans gerektiren zanaat işletmeleri için yerel zanaat odanıza üyelik zorunludur. Kasabınız ile birlikte esnaf siciline dahil olacaksınız.

Almanya’da Kasap Dükkânları İçin Meslek Birliği

Almanya’da kasap dükkânınızı, gıda ve ağırlama endüstrisi ticaret birliğine (eski adıyla kasap ticaret birliği) bağımsız olarak kaydettirin. Yasal kaza sigortanızın taşıyıcısıdır. Ek çalışanınız olmasa bile sigorta şirketine katkı payı ödemekle yükümlüsünüz.

Almanya’da Kasaplar Ve Kasaplar İçin Sanayi Dernekleri Ve Loncalar

Bölgesel ve ulusal düzeyde loncalar ve dernekler vardır. Alman Kasaplar Derneği vb. kasap endüstrisindeki birçok küçük, bölgesel lonca ve derneğin ulusal şemsiye kuruluşudur. Gönüllü dernek üyeliği genellikle tavsiye edilir. Geniş bir iletişim ağına ek olarak, birçok dernek müşteriler için endüstri arama motorları sunar, anlaşmazlıklarda destek verir ve üyelerinin çıkarlarını siyasi düzeyde temsil eder.

Kayıt Ol

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için abone olun

Kişisel Destek Alın

Şimdi Ara 0212 909 88 29