İngiltere Innovator Founder Vizesi

İngiltere Innovator Founder Vizesi, Birleşik Krallık’ta bir iş kurmak isteyen yeni başlayan girişimciler ve deneyimli iş adamları içindir. Başvuru sahiplerinin teklif ettikleri işe yatırım yapmak için belirli bir düzeyde fona sahip olmaları gerekmez, ancak bir onay organı tarafından onaylanmış bir iş planıyla desteklenen yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir bir iş fikrine sahip olmaları gerekir. Yenilikçi Kurucu Vizesi rotası 13 Nisan 2023’te açılacaktır.

Yenilikçi Kurucu Vizesi için başvuranlar, kendi iş fikirlerini üretmiş veya bu fikirlere önemli ölçüde katkıda bulunmuş olmalıdır. Yenilikçi Kurucular, işlerinin günlük yönetiminde ve geliştirilmesinde de kilit bir role sahip olmayı amaçlamalıdır.

Innovator Founder vizeleri 3 yıl süreyle geçerlidir ve bu sürenin sonunda Birleşik Krallık’ta doğrudan süresiz kalış iznine yol açabilir. Innovator Founder Visa başvuru sahipleri, eşlerini ve 18 yaşının altındaki tüm çocuklarını Birleşik Krallık’a getirebilirler.

İngiltere Innovator Founder Vizesi İçin Gerekenler

Bir İngiltere Innovator Founder Vizesine hak kazanmak için Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik Dairesi’ni aşağıdaki hususlarda tatmin etmeniz gerekir:

 • En az 18 yaşında olmalsınız;
 • İngiltere’deki onaylı bir onay kuruluşundan aşağıdakileri onaylayan bir onay mektubunuzun olması gerekir:
  • Innovator Founder vizesini almaya uygun bir profilde olmanız;
  • Onaylayan kuruluşun, işinize yatırılan herhangi bir fonun kaynağı konusunda hiçbir endişesi olmamalı;
  • Onaylayan kuruluşun, sizin veya işletmenizin yasadışı veya açıklanamayan servetin lehdarı olabileceğine inanmak için hiçbir nedeni olmamalı;
  • Bir iş planınız var ve bu iş planındaki fikirleri ya ürettiniz ya da önemli bir katkı sağlamalısınız;
  • İş planını gerçekleştirmede günlük bir rolünüz olmalı;
  • Onaylayan kurumla düzenli aralıklarla en az iki İrtibat noktası toplantısı yapacaksınız;
  • Kurucu ekibin tek kurucusu veya önemli bir üyesisiniz; Ve
  • Yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir bir iş girişiminiz var;
 • Onay mektubunuz, Innovator vize başvurunuzun tarihinden en fazla 3 ay önce verilmiş olmalı;
 • İngilizce dilinde en az CEFR B2 Seviyesine (okuma, yazma, dinleme ve konuşmada IELTS 5.5’e eşdeğer) sahip olmalısınız;
 • Birleşik Krallık dışındaysanız veya Birleşik Krallık’ta 12 aydan daha kısa bir süredir bulunuyorsanız, kendinizi desteklemek için en az 1270 £ artı bağımlı bir eş için 285 £, ilk çocuk için 315 £ ve ek her çocuk için 200 £ paranızın olması gerekir;
 • Başvurunuz genel ret gerekçelerine göre ret kapsamına girmemeli;
 • Gerekirse bir TB testi sertifikası sağlamalsınız

Tam olarak karşılamanız gereken gereksinimler, durumunuzun koşullarına bağlı olarak değişebilir. Uzman tavsiyesi için avukatlarımızla görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Innovator Founder Vizesi Kimler İçin Uygundur?

Innovator Founder Vizesi, Birleşik Krallık’ta yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir bir iş kurmak isteyen hem yeni başlayan girişimciler hem de deneyimli iş adamları için uygundur.

Genel olarak, işletme halihazırda mevcut olmayacaktır. Ancak, olduğu yerde, yeni iş henüz ticarete tam olarak başlamamış olmalıdır.

Yenilikçi Kurucular, tek kurucu olarak kendi başlarına veya kurucu ekibin önemli bir üyesi olmaları koşuluyla, kurucu ekibin bir parçası olarak birlikte çalışabilirler.

Fikrin yeterince yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir olması ve bir iş planı tarafından desteklenmesi koşuluyla, iş fikri herhangi bir sektörle ilgili olabilir.

Innovator Founder Vizesi için Yatırım Fonu Gereksinimi

Innovator Founder Vize başvuru sahiplerinin, teklif ettikleri işe yatırım yapmak için belirli bir miktarda para göstermeleri gerekmez.

Bununla birlikte, ‘uygulanabilir’ ve ‘ölçeklenebilir’ bir iş fikrine sahip olma gerekliliği, pratikte, işinizi kurmak ve büyütmek için yeterli düzeyde yatırım fonlarına erişiminiz olduğunu göstermeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu nedenle, Yenilikçi Kurucu Vizesi için yatırım fonu gerekliliği , yenilikçi bir iş için gerçek bir teklifi olan ve bunu gerçekleştirmek için uygun düzeyde fonu olan herkes tarafından karşılanabilecek esnek bir vize türüdür.

Birleşik Krallık Innovator Founder Vizesi için Onay Kriterleri

Yeni İş Onay Kriterleri

Yeni iş teklifinizin İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan bir onay kuruluşu tarafından onaylanması ve bir Yenilikçi Kurucu onay mektubu düzenlenmesi için, onaylayan kuruluşun çeşitli gereksinimleri karşıladığınızdan emin olması gerekir:

Innovator Founder Vize Genel Gereklilikler

Onaylayan kuruluşun aşağıdakileri doğrulaması gerekecektir:

 • Vizeyi almanya uygun bir kişisiniz;
 • Onaylayan kuruluşun, işinize yatırılan herhangi bir fonun kaynağı konusunda hiçbir endişesi yoktur;
 • Onaylayan kuruluşun, sizin veya işletmenizin yasadışı veya açıklanamayan servetin lehtarı olabileceğine inanmak için hiçbir nedeni yoktur.

Innovator Founder Vize İş Planı Gereksinimi

Innovator Founder vize iş planı gerekliliğini karşılamak için, bir iş planınız olması ve bu iş planındaki fikirleri üretmiş veya bu fikirlere önemli katkılarda bulunmuş olmanız gerekir.

Ayrıca, iş planını gerçekleştirmede günlük bir rolünüz olacağını göstermeniz ve izin süreniz boyunca düzenli aralıklarla, onaylayan kuruluşla en az iki İrtibat noktası toplantısı yapacağınızı teyit etmeniz gerekecektir.

Ayrıca, kurucu ekibin tek kurucusu veya ortak bir üyesi olmanız gerekecektir.

Innovator Founder Vizesi Yenilikçi, Uygulanabilir ve Ölçeklenebilir İş Gereksinimi

Bir Innovator Founder Vizesi için yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir iş gereksinimini karşılamak için, iş fikrinizin aşağıdaki kriterlerin tümünü karşılaması gerekecektir:

 • İnovasyon: Yeni veya mevcut pazar ihtiyaçlarını karşılayan ve/veya rekabet avantajı yaratan özgün, özgün bir iş planınız olmalıdır;
 • Uygulanabilirlik:   İş planınız, mevcut kaynaklarınıza dayalı olarak gerçekçi ve ulaşılabilir olmalı ve işinizi başarılı bir şekilde yürütmek için gerekli becerilere, bilgiye, deneyime ve pazar bilincine sahip olmalısınız veya bunları aktif olarak geliştiriyor olmalısınız;
 • Ölçeklenebilirlik:   Yapılandırılmış planlamaya ve iş yaratma ve ulusal ve uluslararası pazarlarda büyüme potansiyeline dair kanıtlar bulunmalıdır.

Aynı İş Onay Kriterleri

Daha önce bir onay başvurusu için veya daha önceki bir onay başvurusu için Yenilikçi, Yenilikçi Kurucu, Start-up veya Kademe 1 (Mezun Girişimci) rotasında izniniz varken İçişleri Bakanlığı onaylı bir onaylama kuruluşu tarafından daha önce değerlendirilmiş bir iş peşindeyseniz iletişim noktası, o zaman bir Yenilikçi Kurucu olarak başka bir onay için de başvurabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen yollardan birinden Yenilikçi Kurucu rotasına geçmek veya Yenilikçi Kurucu olarak kalış sürenizi uzatmak için başvuruda bulunmak istiyorsanız bu uygun olabilir.

Önceki bir onay başvurusunda olduğu gibi aynı işi yürütme temelinde bir onay almaya hak kazanmak ve bir Yenilikçi Kurucu onay mektubu almak için, İçişleri Bakanlığı onaylı bir onay organını aşağıdaki hususlarda tatmin etmeniz gerekir:

 • İşletmeniz, Companies House’a kayıtlı ve işletmenin yöneticisi veya üyesi olarak listeleniyorsunuz;
 • İşletmeniz aktif, ticari ve sürdürülebilir;
 • İş planınıza göre önemli ilerleme kaydettiniz;
 • İşinizin günlük yönetiminde ve geliştirilmesinde aktifsiniz

Onaylanmış Innovator Founder Vize Onaylayan Kuruluşların Listesi

Innovator Founder vizesi 13 Nisan 2023’te açılacak. Vize açıldığında, Innovator Founder vizesi kapsamındaki bir başvuruyla bağlantılı olarak bir onay mektubu düzenlemesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan kuruluşların bir listesini yayınlayacağız.

‘Eski Onaylayan Kuruluşlar’ olarak bilinen Önceki Onaylayan Kuruluşlar, eski Yenilikçi Kuralları kapsamında onaylanan Yenilikçileri Süresiz Kalma İznine ulaşana kadar desteklemeye devam edebilir.

13 Nisan 2023’ten önce bir ‘Eski Onay Kuruluşu’ tarafından onaylandıysanız, onay mektubunuzun 13 Nisan’dan önce olması koşuluyla, onayınıza güvenmenize izin verilecek ve hâlihazırda onaylanmış onay veren kuruluşlardan birine başvurmanıza gerek kalmayacaktır.

UK Innovator Founder Visa İngilizce Dil Gereksinimi

Bir muafiyet uygulanmadığı sürece, Innovator Founder Vize başvuru sahipleri, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesine göre 4 bileşenin tamamında (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) en az B2 düzeyinde İngilizce dil becerisi göstermelidir.

Innovator Founder Vize Mali Gereksinim

Bir Innovator Founder olarak giriş izni başvurusunda bulunan bir başvuru sahibinin, başvuru tarihinden önce 28 günlük bir süre boyunca elinde en az 1.270 £ kişisel fonu olduğunu göstermesi gerekecektir.

Bir Ekibin Parçası Olarak Innovator Founder Vizesine Başvurmak

İşletmenizin tek kurucusu olmanıza gerek yok ve bir kurucu ekibin üyesi olabilirsiniz. Ancak, kurucu ekibin bir parçası olarak başvuruyorsanız, ekibin önemli bir üyesi olmanız gerekir ve her başvuru sahibi, onaylanmış bir onay kuruluşundan kendi bireysel onayını almalıdır.

Innovator Founder Vize Kategorisine Geçiş

Innovator Founder vizeleri için başvurular İngiltere dışından yapılabilir, ancak Innovator Founder vize kategorisine İngiltere içinden de geçiş yapmak mümkündür, ancak ziyaretçi izniniz yoksa veya en son size Ziyaretçi izni verilmemişse, Kısa Süreli Öğrenci, Çocuk Öğrenci Velisi, Mevsimlik İşçi, Özel Hane İçinde veya Göçmenlik Kuralları Dışında Ev İşçisi.

Yenilikçi Kurucu Vize Başvuru Ücreti

Bir Yenilikçi Kurucu Vizesi için mevcut İçişleri Bakanlığı başvuru ücreti, BK dışından başvuruyorsa 1.036 Sterlin veya BK içinden kategoriye geçmek için başvuruyorsa 1.292 Sterlindir.

Innovator Founder Vizesi başvuru sahiplerinin ayrıca ilgili onay kuruluşuna 1.000 £ (KDV hariç) onay ücreti ödemesi gerekir.

Innovator Founder Vize Geçerlilik Süresi

İlk Innovator Founder Vizeniz 3 yıl süreyle geçerli olacaktır. Innovator Founder Vizesini, her defasında yeniden onaylanmak kaydıyla, her seferinde 3 yıllık sürelerle uzatmak mümkündür. Yenilikçi Kurucu kategorisinde maksimum süre sınırı yoktur.

Innovator Founder Vizesi kategorisinde 3 yıl geçirdikten sonra, Innovator Founder olarak süresiz oturum izni (yerleşim) başvurusunda bulunabileceksiniz.

Innovator Founder Vize Konaklama Koşulları

Bir Innovator Founder Vize sahibi olarak, çeşitli kalış koşullarına uymanız gerekecektir.

Kurduğunuz işletme veya işletmeler için çalışmanız beklenecektir. Bu tür bir ikincil istihdamın vasıflı bir rolde olması koşuluyla (yani, en az RQF Düzey 3’e kadar vasıflı) işinizin dışında bir işte çalışmanıza izin verilecektir .

Innovator Founder Visa İletişim Noktası Toplantıları

Bir Innovator Founder olarak izin süreniz boyunca, onaylayan kurumla düzenli aralıklarla en az iki temas noktası toplantısı yapmanız gerekecektir. İrtibat noktası toplantısı, iş planınıza göre ilerlemeyi değerlendirmek için siz ve onaylayan kurum arasında yapılan bir kontrol noktası değerlendirmesidir.

Onaylayan kuruluşun, ticari girişiminiz üzerinde çalışmaya devam ettiğinizden ve orijinal veya yenilikçi, ölçeklenebilir ve uygulanabilir yeni bir iş fikrinizle ilgili olarak makul bir ilerleme gösterdiğinizden emin olması gerekecektir.

Onaylayan kuruluşla bir irtibat noktası toplantısına katılmazsanız, Innovator Founder Vizeniz iptal edilebilir.

Innovator Founder Vizesinde Süresiz Oturum İzni İçin Neler Gerekli

Bir Innovator Founder olarak kalmak üzere süresiz izne hak kazanmak için Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik Departmanını aşağıdaki hususlarda tatmin etmeniz gerekir:

 • Önceki onayınızda değerlendirilen iş planına göre değerlendirilen önemli başarılar gösterdiğinizden memnun olan, onaylanmış bir Birleşik Krallık onay kuruluşu tarafından onaylandınız, Şirketler Evi’nde işletmenizin bir Direktörü veya Üyesi olarak kayıtlısınız, işletmeniz aktif, ticaret yapıyor ve en az takip eden 12 ay boyunca sürdürülebilir görünüyor ve işin günlük yönetiminde ve geliştirilmesinde aktif bir kilit rolünüz var;
 • Aşağıdakilerden en az ikisini sağlamanız gerekiyor:
  • İşletmeye en az 50.000 £ yatırım yapılmış ve işinizi ilerletmek için aktif olarak harcanmıştır;
  • İşletme, yıllık ortalama maaşı en az 25.000 Sterlin olan yerleşik işçiler için en az 5 tam zamanlı iş yaratmıştır;
  • İşletme, yerleşik çalışanlar için ortalama maaş şartı olmayan en az 10 tam zamanlı işe eşdeğer bir iş yaratmıştır;
  • Müşteri sayısı son 3 yılda en az iki katına çıktı ve şu anda karşılaştırılabilir ana ürün veya hizmetler sunan diğer Birleşik Krallık işletmelerinin ortalama müşteri sayısından daha yüksek;
  • İşletme, önemli araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmuş ve Birleşik Krallık’ta fikri mülkiyet koruması için başvuruda bulunmuştur;
  • İşletme, hesaplarının kapsadığı son tam yıl içinde minimum yıllık brüt 1 milyon £ brüt gelir elde etmiştir;
  • İşletme, deniz aşırı ihracattan en az 100.000 Sterlin olmak üzere, hesaplarının kapsadığı son tam yıl içinde yıllık minimum 500.000 Sterlin brüt gelir elde etti.
 • Başvuru tarihinden önceki 3 yıl boyunca herhangi bir yuvarlanan 12 aylık dönemde Birleşik Krallık dışında en fazla 180 gün geçirmiş olmanız; Ve
 • İngilizce dili ve Birleşik Krallık’ta yaşam hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız.

Innovator Founder Vizesi Alma Aşamaları

Yenilikçi Kurucu Vize başvuru hazırlama ve sunma hizmetimiz 8 ayrı aşamaya ayrılmıştır:

1. Aşama – Innovator Founder Vizesi sorgulama formumuzu doldurun

Bir Yenilikçi Kurucu vizesine uygunluğunuza ilişkin ücretsiz bir ön değerlendirme almak için buradan formu doldurun. Bir avukat yanıtlarınızı inceleyecektir. 24 saat içinde yanıt vermeyi hedefliyoruz.

2. Aşama – Uygunluk Değerlendirmesi

Onay veren tüm kuruluşlar, onay için kendileriyle iletişime geçilmeden önce başvuru sahiplerinin bir birey olarak Innovator Founder Vizesi için uygun olup olmadıklarını kontrol etmelerini şart koşmaktadır. 1. Aşama başarıyla tamamlanırsa, Yenilikçi Kurucu vizesi için Göçmenlik Kurallarının genel uygunluk şartlarını yerine getirip getirmediğinizi kontrol edeceğimiz bir ilk danışma toplantısı yapacağız.

3. Aşama – Konsept Değerlendirmesi

Onaylayan tüm kuruluşlar, başvuru sahiplerinden yenilikçi, uygulanabilir ve ölçeklenebilir bir iş fikrine sahip olduklarını göstermelerini ister. Konseptinizi dinleyeceğimiz ve onaylayıcı bir kuruma iletmenin uygun olup olmadığı konusunda tavsiyede bulunacağımız bir ilk istişare toplantısı yapacağız. Bu aşama, Aşama 1 ile eşzamanlı olarak çalışabilir.

4. Aşama – Onay Organlarına Giriş

Aşama 1 ve 2’yi başarıyla tamamladıktan sonra, sizi ve iş planınızı bir veya daha fazla İçişleri Bakanlığı onaylı onay organına resmi olarak tanıtacağız.

Aşama 5 – Konsept ve İş Planı Onayı

Onaylayan kuruluş, konseptinizi ve iş planınızı sunabileceğiniz bir ilk istişare yapacaktır. Onaylayan kuruluş, teklifi ileriye götürmenin uygun olduğunu düşünürse, konseptinizin onaylanma olasılığının en yüksek olduğundan emin olmak için gerekli gördükleri modelinizi, nakit akışlarını ve diğer gereklilikleri tam olarak anlamak için sizinle zaman geçireceklerdir.

Aşama 6 – Tam KYC ve Durum Tespiti

Onaylayan kurumun sizinle ve paranızın kaynağıyla ilgili her şeyi bilmesi gerekecektir. Bu süreç normalde Aşama 4 ile eşzamanlı olarak çalışacaktır.

Aşama 7 – Innovator Founder Vize Başvurusu

 1. ve 5. aşamaları başarıyla geçtikten ve bir onay aldıktan sonra, Innovator Founder Vize başvurunuzu hazırlayıp İçişleri Bakanlığına sunacağız. Göçmenlik Kuralları, bir Yenilikçi Kurucu Vizesi başvurusunu desteklemek için sağlanması gereken kanıtlar açısından katı gereklilikler içerir. Innovator Founder Vizesi başvurunuzun profesyonelce sunulmasını, teknik olarak doğru sunulmasını ve ilk seferde onaylanmasını sağlayacağız.

8. Aşama – Onay ve Mentorluk

Innovator Founder Vize başvurunuz İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra, yatırım fonlarınızı dağıtmaya ve iş konseptinizi geliştirmeye başlamak için Birleşik Krallık’a girebileceksiniz. 3 yıl sonra ILR sağlanana kadar sizi desteklemeye devam edeceğiz. İstenirse, güvenilir ortaklarımız aracılığıyla İngiltere’deki okullar ve üniversiteler için tam varlık, vergi yönetimi ve eğitim danışmanlığı hizmetleri de sağlayabiliriz.

Göçmenlik Avukatlarımız Nasıl Yardımcı Olabilir?

Innovator Founders adına göçmenlik avukatlarımızın çalışmaları, Yatırım Göçü Konseyi ve Uluslararası Ticaret Departmanı’nın Yatırımcı Destek Ağı üyeliği aracılığıyla kabul edilmiştir.

Göçmenlik avukatlarından oluşan ekibimiz, her türden yenilikçi girişimciye ve işletmelerine yardımcı olma konusunda deneyime sahiptir. İster yeni başlayan bir girişimci, ister yerleşik bir iş adamı olun, avukatlarımız yenilikçiler için göçmenlik seçenekleri konusunda uzmandır ve karmaşık İçişleri Bakanlığı kuralları ve politikaları konusunda size rehberlik edecektir.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlama ve karşılama konusunda yaklaşılabilir ve proaktif olmaktan gurur duyuyoruz. Profesyonel ve güler yüzlü bir hizmetin parçası olarak girişimcilere ve iş adamlarına açık ve güvenilir göçmenlik tavsiyesi sağlamaya kendini adamış, son derece azimli bir ekibiz.