Paketlerimiz – Ticari Marka Başvurunuz

Uygun fiyatlarla muhasebe hizmeti alın

AB Marka Temel

 • Ticari marka benzerlik araştırması 28

 • Alman, Avrupa ve uluslararası ticari marka sicilinde ve ayrıca 28 ulusal marka tescilinde benzer tescilli ticari markaları sizin için araştırıyoruz.

 • Kimlik arama AB 28

 • Alman, Avrupa ve uluslararası marka tescillerinde ve ayrıca 28 ulusal marka tescilinde tescilli özdeş markaları sizin için araştırıyoruz.

 • Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nde (EUIPO) ticari marka başvurusu

 • Marka sertifikasının gönderilmesine kadar EUIPO’dan önce tüm tescil sürecini sizin için üstleniyoruz.

 • Nice’e göre sınıflandırma

 • AB’de ticari markanızın korunabilirliğinin incelenmesi

 • AB’de ticari marka koruması için yasal gerekliliklerin incelenmesi ve doğru ticari marka stratejisine ilişkin tavsiyeler.

 • AB’de ticari marka koruması için yasal gerekliliklerin incelenmesi ve doğru ticari marka stratejisine ilişkin tavsiyeler.

Yardıma ihtiyacın mı var?

Hemen formu doldurun ve uzmanımızdan ücretsiz randevu alın.

Ticari Markanızı Kaydettirmek için 10 Adım

 1. Ticari marka kanunu ve seçenekleriniz hakkında tavsiye
 2. Markanızın “Nice” e göre adlandırılması ve sınıflandırılması konusunda tavsiyeler
 3. Markanızın bir avukat tarafından profesyonel benzerlik ve kimlik araştırması
 4. İşaretin tam işaretinin ve biçiminin tanımlanması
 5. Marka başvurusunun (elektronik) EUIPO’ya sunulması
 6. Kaydın alındığı onaylanacak
 7. EUIPO tarafından “mutlak ret gerekçesi” için resmi ve esasa ilişkin inceleme
 8. Eksiklikler olması durumunda, gerekirse ek adımlar (hatırlatma prosedürü, şikayet prosedürü vb.)
 9. Markanın tescili ( incelemede kusur yoksa)
 10. Marka tescilinizin yayınlanması

Avrupa Birliği Marka Tescili Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avrupa Birliği Ticari Markaları, AB’nin her bir üye ülkesinde ticari marka haklarını korur. Her türlü işaret, örneğin kelimeler, resimler, sesler, desenler, renkler, malların şekli veya ambalajı gibi bir ticari marka olarak korunabilir.

Marka sınıfını içeren dijital kayıt ücreti 850 Euro’dur . EUIPO, her ek marka sınıfı için ek ücret almaktadır: ikinci marka sınıfı için 50 Euro, her bir ek sınıfın maliyeti 150 Euro’dur. Bu resmi ücretler paket fiyatlarımıza ek olarak verilmektedir.

Her şeyden önce, AB Ticari Marka Ofisi’nin, istediğiniz ticari markanın halihazırda atanmış olup olmadığını bağımsız olarak kontrol etmediğini ve bu nedenle muhtemelen daha eski ticari marka haklarını ihlal ettiğini vurgulamak isteriz. Bu nedenle, marka başvuru sahipleri arama çalışmalarını kendileri yapmalıdır. Ancak, arama 28 ulusal ticari marka tescilini (EU 28) kapsadığından ve gerekli birçok araç ücretsiz olarak mevcut olmadığından bu gerçek bir seçenek değildir. En iyi alternatif, bir profesyonel tarafından profesyonel bir ticari marka araştırmasıdır.

Uzman araştırması olmadan, başvuru sahipleri çakışma ve diğer ticari marka sahiplerinin yasal işlem başlatma riskini taşır. Yeni markanın tesciline üç ay süreyle itiraz edebilirler. Bu süreden sonra, tazminat taleplerinin tesis edildiği bir ihtiyati tedbir davası yaygındır .

Daha eski, benzer bir marka her zaman hayalinizdeki markadan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez! Ticari marka paketlerimiz içerisinde, marka hukuku avukatı davanızın sözde çarpışma olup olmadığını kontrol edecektir . Bu, iki veya daha fazla markanın yasal olarak örtüştüğü anlamına gelir. Bu değerlendirme için tescilli ticari marka sınıfları dikkate alınır. Ardından avukat, mevcut herhangi bir ticari marka ile istediğiniz markanın bir arada bulunup bulunamayacağı veya planlanan marka başvurusundan kaçınmayı tercih edip etmeyeceğiniz konusunda size yasal bir değerlendirme yapacaktır. Bu yasal değerlendirme karmaşıktır ve ticari marka hukuku alanında deneyim ve uzmanlık gerektirir.

Kayıt, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) aracılığıyla yapılır.

Bir Birlik ticari markasının koruma süresi 10 yıldır ve daha sonra istediğiniz sıklıkta 10 yıl daha uzatılabilir. Bu şekilde marka sahipleri, marka hakları üzerinde “ebedi hak” elde edebilirler.

En popüler marka türleri kelime işaretleri, mecazi işaretler ve bunların kelime/figüratif işaret olarak birleşimidir. Kelime işareti ile , bir karakter dizisi siyah renkte ve standart yazı tipinde korunur – özel biçimlendirme veya özel yazı tipi olmadan. Bu, tek kelimeleri veya sloganları içerir (örneğin , Lego , Vorsprung durch Technik ). Görüntü işaretleri, sözcük öğeleri olmadan görüntüleri, görüntü öğelerini veya vektör grafiklerini korur (ör. Apple’ın Apple logosu ). Resim ve metin öğelerinden oluşan bir logoyu korumak istiyorsanız, bir kelime/resim işaretine ihtiyacınız vardır (örneğin, McDonald’s’tan kırmızı M ).

Bir ticari marka, akla gelebilecek her ürün kategorisini değil, yalnızca tescil edildiğinde belirtilen kategoriyi korur. Örneğin, Maggi ticari markası telekomünikasyon hizmetleri için korunmamaktadır. Mal ve hizmetlerin tek tip kategorizasyonu için , Nice sınıfları olarak da adlandırılan 45 tanımlı marka sınıfı vardır. Nice sınıflandırması, istediğiniz marka için uygun marka sınıfının belirlenmesi anlamına gelir. Bu, başvurunun özellikle önemli bir parçasıdır, çünkü ticari marka koruması yalnızca seçilen sınıflar için geçerli olacaktır – ticari marka başvurusunun başarılı olması koşuluyla.

Standart bir AB işareti yalnızca bir işaret sınıfı içerir. İkinci marka sınıfı, kayıt ücretine ek olarak her biri 150 Euro olmak üzere 50 Euro’dur.

Bir işaret, bir ticari markanın resmi gerekliliklerini karşılıyorsa ve aynı zamanda korumanın önünde mutlak bir engel içermiyorsa , korunabilirdir . EUIPO, istediğiniz markanın bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol eder.

Evet, bu Uluslararası Kayıt (IR) ile mümkündür. Bu başvurunun merkezi otoritesi, merkezi Cenevre’de bulunan Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’dür (WIPO). Bilmekte fayda var: IR ticari markaları “dünyanın her yerinde” genel olarak korunamaz. Bunun yerine, ticari marka başvuru sahipleri, ticari marka korumasının gerekli olduğu belirli ülkeleri seçer. Uluslararası bir ticari marka başvurusu ile ilgileniyorsanız, size bireysel bir teklif sunmaktan mutluluk duyarız.