Almanya’da elektrik işi mi kurmak istiyorsunuz? abdanismanlik.com size iş planı, finansal plan, iş fikirleri ve usta yükümlülüğü gibi konularda bilgi sağlar, böylece bir elektrikçi olarak başlangıcınız başarılı olur.

İçindekiler

  • İş planı
  • Yasal biçim
  • Gereklilikler & İzinler

Almanya’da Elektrik Şirketiniz İçin İş Planı Ve Finansal Plan

Almanya’da elektrik şirketinizi kurmadan önce işinizi planlamaya başlamanız gerekir. İş planında planlarınızı, finansman fikirlerinizi, hizmet yelpazenizi ve hepsinden önemlisi hedeflerinizi açıklarsınız. Bununla birlikte, profesyonel bir iş planı sadece sizin ve belgeleriniz için önemli değildir, aynı zamanda bankaya veya bir kredi kuruluşuna gittiğinizde de gereklidir. İşiniz iş planı ile ayakta durur veya düşer, bu nedenle hazırlamak için yeterince zaman ayırın. Start-up’lar için iş planı, iş fikrinizin yanı sıra faaliyet alanlarının, yani sunmak istediğiniz hizmetlerin planlanmasını da içerir. İster bir elektrik tesisat şirketi olun, ister bilgi teknolojileri elektrikçisi, faaliyetlerin tanımı iş planınızda yer almalıdır; sonuçta hedef gruplarınızı da belirlemeniz ve hedefe yönelik pazarlama yapmanız gerekir.

Finansal planınızda, gelecekteki harcamalar da dahil olmak üzere tüm harcamaları listeleyin – devam eden ve tek seferlik. Başlangıç maliyetleri ve başlangıç aşaması için sermaye gereksinimlerinin yanı sıra yeni aletler, makineler veya bir şirket aracı satın almayı da planlayın. Sigorta, vergiler ve maaşlar gibi mevcut maliyetler de finansal planlamanıza dahil edilmelidir.

Gmbh, UG Veya Gmbh & Co. Olarak Almanya’da Elektrik Şirketi: Yasal Formun Seçilmesi

Almanya’da elektrik şirketi kurmak istiyorsanız, öncelikle işiniz için hangi yasal formun uygun olduğuna karar vermelisiniz. Sektördeki start-up’lar için yaygın yasal formlar GmbH, UG veya GmbH & Co. KG’DIR. Seçim yaparken, bireysel yasal formların vergilendirme açısından da farklılık gösterdiğini aklınızda bulundurmalısınız.

Olası yasal formlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Bir GmbH kurmak hakkında her şey

Bir UG kurmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Prensip olarak, elbette, diğer yasal formlar da sizin için kullanılabilir.

Seçtiğiniz yasal formu oluşturmak için, ticaret makamlarına kaydolmanız ve bazı resmi prosedürlerden geçmeniz gerekecektir. Bunlar, şirket kuruluşunuzun resmi ve meşru olması için gereklidir. Bölgeniz için bir elektrik loncasına kaydolmayı da unutmayın.

Usta Bir Zanaatkar Olmadan Bir Elektrik Şirketi Mi Kuruyorsunuz?

Almanya’da elektrikçilik mesleği lisansa tabidir. Ticaret odaları genellikle kendi elektrik tesisat şirketini kurmak isteyen elektrikçinin veya elektrik ticaretinde benzer bir kişinin usta zanaatkar unvanına sahip olması konusunda ısrarcıdır. Alternatif olarak, bir ustayı şirket yöneticisi olarak da istihdam edebilirsiniz. Bazen eski kalfalık yönetmeliğinden de yararlanabilirsiniz: Bu yönetmelik, ustalık unvanı olmadan serbest meslek sahibi olabilmeniz için birkaç yıllık eğitim ve yönetici pozisyonunda mesleki deneyime sahip olmanızı şart koşmaktadır.

Kayıt Ol

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için abone olun

Kişisel Destek Alın

Şimdi Ara 0212 909 88 29