Almanya’da mobilya işi mi kurmak istiyorsunuz? abdanismanlik.com, girişiminizin başarılı olması için yasal form seçimi, ticaret hukuku kayıtları, iş planı, franchise ve iş fikirleri gibi konularda sizi bilgilendirir!

İçindekiler

  • İlk değerlendirmeler
  • İş fikri
  • Yasal biçim
  • Franchising

Almanya’da Mobilya Mağazası Açma Konusunda Değerlendirmeler

Almanya’da kendi mobilya işinizi kurmak istiyorsunuz – benzersiz satış teklifinizi düşündünüz mü? Perakendede başlangıcınız için, aklınızda benzersiz bir konsept olmalı, çünkü Ikea ve Segmüller gibi çok sayıda mobilya mağazası ve zinciri zaten kendileri için pazarda yer edindiler. Henüz kimsenin sunmadığı bir teklife ihtiyacınız var, böylece bir avantaj ve henüz mevcut hiçbir mobilya mağazasının hitap etmediği yeni bir hedef kitle kazanabilirsiniz. Aklında gelecek vaat eden bir konsepti olan bir kurucuysanız ve kendi mobilya işinizle gerçekten yükselmek istiyorsanız, okumaya devam edin. Başlangıç rehberimiz, başlangıç aşamasında size yardımcı olacak tüm konularda bilgi sağlar.

Almanya’da Mobilya Mağazası Açma: Yenilikçi İş Fikri Aranıyor

Almanya’da mobilya mağazaları için birçok iş fikri vardır, ancak yalnızca çok azı nihai olarak başarılı olur. Start-up’lar en başından itibaren zorlu perakende pazarında nasıl ayakta kalabileceklerini düşünmelidir. Bir mobilya mağazası için benzersiz bir satış teklifine sahip olmak özellikle önemlidir, çünkü müşteriler burada hızla bunalmış hissederler. Bu arada, birkaç katlı büyük mobilya mağazaları daha az ziyaret ediliyor; bugünün müşterilerinin aradığı şey, kişilikli, muhtemelen kendileri tarafından üretilen ve yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış mobilyalar. Ayrıca, alışılmadık malzemeler veya “ileri dönüştürülmüş” (yani eski mobilya parçaları geliştirilmiş) ve böylece kullan-at toplumuna karşı bir açıklama yapan ürünler de popülerdir. Küçük mobilya üreticileri de artık giderek daha fazla müşterinin ilgisini çekiyor. Belki de mobilya işinizi açmak için bir marangoz veya benzeri biriyle işbirliği yapmak istersiniz? Bu iş kolunda başarılı olmak için fırsatlar mevcuttur ve mobilya işindeki rakipleriniz arasında size avantaj sağlayacak kullanılmamış bir fikir bulmanız garantidir.

Perakende Ticaret İçin Kurucu Çeki

İşe yeni başlayanların kendilerine sorması gereken en önemli sorular, niteliklere ilişkin tavsiyeler, perakendenin yasal çerçevesi ve sektörün geleceğine ilişkin beklentiler İşyeri Açma rehberinde bulunabilir.

Profesyonel bir iş planının her iş başlangıcının bir parçası olduğunu unutmayın. Buna sadece finansal planlarınız değil, aynı zamanda cironuzla ilgili uzun vadeli beklentileriniz de dahildir. Bu aynı zamanda detaylı bir pazar analizini de içermelidir. İyi geliştirilmiş bir iş planı ile sadece başlangıç projeniz konusunda kendinize daha fazla güvenmekle kalmayacak, aynı zamanda bir bankadan veya başka bir kredi kuruluşundan kredi alma olasılığınız da artacaktır. Mobilya işinizi kitlesel fonlama yoluyla finanse etmek istiyorsanız, cilalı bir iş planı da potansiyel yatırımcıları ikna etmek için yararlıdır.

Gmbh, UG, Gbr Veya Şahıs Şirketi Olarak Mobilya İşletmesi: Yasal Formu Seçin

Almanya’da kendi mobilya işinize sahip olma hayalinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle şirketiniz için hangi yasal formun uygun olduğuna karar vermelisiniz. Sektörde iş kurmak için yaygın olarak kullanılan yasal formlar, örneğin GmbH veya UG, şahıs şirketi veya GbR’dir. Seçim yaparken, bireysel yasal formların vergilendirme açısından da farklılık gösterdiğini aklınızda bulundurmalısınız.

Olası yasal formlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Prensip olarak, diğer yasal formlar elbette sizin için kullanılabilir.

Franchise Olarak Almanya’da  Bir Mobilya Mağazası Mı Açmayı Düşünüyorsunuz?

Tamamen yeni bir mobilya işi kurmanın yanı sıra, bir franchise ile serbest meslek sahibi olma seçeneğiniz de vardır. Burada mevcut ve başarılı bir grubun kendi şubesini açarsınız ve deneyimli bir ortağın iş bilgisinden faydalanırsınız. Bir franchise ile, başlangıç sırasında ve özellikle sonrasında franchisor tarafından desteklenirsiniz.

Kayıt Ol

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için abone olun

Kişisel Destek Alın

Şimdi Ara 0212 909 88 29